Charms – specjalna bizuteria

Charms – to słowo już od kilku sezonów przyprawia niektóre kobiety o szybsze bicie serc. Co to takiego i dlaczego budzą zachwyt? Wdzięczne miano kryje za sobą po prostu lekkie, zabawne zawieszki, służące do komponowania biżuterii poprzez doczepianie ich do specjalnych bransoletek, kolczyków, naszyjników, a nawet zegarków.
Istotą zawieszek jest to, że można je dowolnie doczepiać, zmieniać, dokupywać wciąż nowe modele. Wyjątkowość biżuterii charms polega na tym, że samodzielnie tworzymy wzór biżuterii, dowolnie go modyfikując – w zależności od kreacji czy nastroju.
Oczywiście, taki rodzaj autoekspresji do tanich nie należy. W biżuterię typu charms można zaopatrzyć się w sieciach najbardziej znanych firm złotniczych – jak Pandora, Apart, Yes czy W. Kruk. Produkty oferowane przez te koncerny wyróżniają się dobrą jakością, są wykonane ze szlachetnych kruszców, wzbogacone o kamienie. Jednakże ich minusem mogą być wysokie ceny. Za jeden element należy zapłacić odpowiednio: w Pandorze – od 120 do 1200 złotych (plus specjalna bransoletka czy naszyjnik); w Aparcie – od ok. 25 złotych (przy obniżkach, za srebro rodowane) do 911 złotych (cena obejmuje całą bransoletkę z przywieszkami); w salonach W.Kruk – od 39 do prawie 900 złotych za 1 charms (przeważają jednak ceny od 69 do 89 zł).
Biżuteria charms daje naprawdę wiele możliwości – można dopatrzyć się na zawieszkach różnorodnych motywów – od zwierząt, poprzez zawody, symbole, kwiaty. Do tego dochodzi bogata oferta materiałów, zdobień, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, a także możliwość ozdobienia charmsa grawerunkiem o dowolnej treści (możliwość taką proponuje np. Apart).
Oczywiście pozostaje pytanie, czy ta „unikalność” na pewno jest warta swojej ceny? A może popularność biżuterii charms to kolejny przejaw snobizmu? Taką tezę można poprzeć na przykład faktem, że pojawiają się liczne podróbki biżuterii tego typu

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Fabryka wizerunku 2021