Stanik push up – jakie są jego wady i zalety?

Stanik push up
dainis graveris z Unsplash

Staniki push up powstały po to, aby poprawić wygląd piersi. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają kobiety, które obdarzone zostały biustem niewielkich rozmiarów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanik push up znalazł się w szufladzie pań z większym biustem. Jakie są największe zalety i wady biustonoszy push up? Gdzie kupić stanik dobrej jakości?

Czy warto nosić stanik push up – zalety

Biustonosze push up zostały zaprojektowane tak, aby ich konstrukcja „zbierała” piersi, zbliżała je do siebie oraz podnosiła ku górze. I tak też działają. Dlatego ich największą zaletą jest optyczne powiększenie biustu i poprawienie jego wyglądu. Stanik push sprawia, że biust staje się pełniejszy, przez co lepiej prezentuje się w przypadku niektórych stylizacji, zwłaszcza takich, które mocno eksponują dekolt. Zaletą biustonoszy push up jest też to, że stabilnie trzymają piersi i nie pozwalają na ich przemieszczanie się.

Warto wspomnieć, że niektóre kobiety mają spore kompleksy z powodu zbyt małych piersi. Czasem problem ten jest tak poważny, że może powodować zaburzenia psychiczne i znacznie obniżać komfort codziennego życia. Staniki push up mogą w pewnym stopniu zredukować problem kompleksów.

Biustonosze tego typu doskonale nadają się też dla pań z większym biustem, które chciałyby nieco ujędrnić swoje piersi i zapobiec ich przemieszczaniu.

Jakie są wady push up’u w biustonoszach?

Biustonosze push up – jak każdy inny rodzaj stanika – mają też swoje wady. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak je dobierać. Nieodpowiednio dopasowany (np. zbyt ciasny) biustonosz może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie piersi. Poduszki w staniku push up nie powinny uciskać piersi, a raczej je unosić. Jeśli tak się dzieje, a do tego noszenie takie biustonosza powoduje ból czy dyskomfort, to znaczy, że coś jest nie tak i najlepiej z niego zrezygnować.

Gdzie kupić biustonosz push up dobrej jakości?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do profesjonalnego salonu, w którym możliwe jest skorzystanie z pomocy brafitterki. Doświadczona osoba, która posiada odpowiednią wiedzę, jest w stanie doradzić kobietom w kwestii wyboru stanika. Jednak nie każda pani ma czas na wizyty w stacjonarnych salonach. Są też takie osoby, które preferują zakupy online.

Biustonosz push up można oczywiście zakupić przez internet. Trzeba tylko wybrać odpowiedni sklep, który może pochwalić się dobrymi opiniami. Warto też zwrócić uwagę, czy w wybranym sklepie internetowym istnieje możliwość zwrotów, ponieważ może zdarzyć się tak, że stanik nie będzie pasował.

PODZIEL SIĘ: