Jak sobie radzić z suchą skórą?

W naszym społeczeństwie zagościł już zwyczaj pielęgnacji skóry twarzy. Niestety, o ile coraz częściej panie poświęcają wiele uwagi na dobór odpowiednich kosmetyków do twarzy, tak ciało wciąż traktowane jest nieco po macoszemu.

Osoby o wrażliwej i suchej skórze powinny pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i nawadnianiu skóry, także na poziomie wewnątrzkomórkowym. Przydatne bywają więc wszelkiego typu suplementy diety, które zapewniają odpowiednią budowę płaszcza hydrolipidowego, a także zapewniają odpowiednie nawodnienie komórkowe.

Codzienne oczyszczanie skóry suchej, często wykazującej skłonności do podrażnień, wymaga zastosowania odpowiednich preparatów przeznaczonych dla tego typu skóry. Nie tylko doskonale oczyszczają ciało z bakterii i zanieczyszczeń, ale i skutecznie chronią przed szkodliwym oddziaływaniem chlorowanej wody. Wielu specjalistów odradza stosowania zwykłych mydeł, które najczęściej działają wysuszającą na skórę. Niewskazane są także zbyt długie kąpiele, szczególnie gdy nie używamy preparatów czyszcząco-nawilżających.

Po kąpieli konieczne jest zastosowanie balsamów nawilżających lub specjalnych oliwek, które likwidują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i sprawiają, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. To przyjemne ukojenie dla wrażliwej i przesuszonej skóry, która wymaga odpowiedniej troski. Należy także pamiętać, że tylko regularne stosowanie kosmetyków przeznaczonych do skóry suchej, może przynieść trwałe rezultaty. Panie w dojrzałym wieku, powinny wybierać produkty działające nie tylko nawilżająco, ale i przeciwzmarszczkowo. Piękne i gładkie ciało, z całą pewnością powodem do dumy podczas wakacyjnych wyjazdów i wypadów na basen.

PODZIEL SIĘ: