Masaż gorącymi kamieniami – sprawdź na czym polega popularna droga do relaksu

Masaż gorącymi kamieniami
engin akyurt z Unsplash

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu. Działa zbawiennie na zmęczone i zestresowane ciało, ponieważ skutecznie je relaksuje oraz regeneruje. Skutecznie zwiększa zdolność mięśni do wzmożonej pracy, a także poprawia ich napięcie. Świetnie regeneruje także po długotrwałym wysiłku fizycznym. Warto dodać, że masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie elementy drenażu, aromaterapii, termoterapii i akupresury. Masaż wykonywany jest spokojnymi, harmonijnymi ruchami, za pomocą rozgrzanych do 60 stopni wulkanicznych kamieni oraz olejków.

Jak przebiega masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami rozpoczyna się od specjalistycznych kamieni wulkanicznych do 60 stopni. Następnie masażysta smaruje ciało osoby masowanej specjalną oliwką, aby ułatwić poślizg kamieni. Następnie przygotowuje klienta do masażu poprzez delikatne głaskanie kamieniami, po to, aby ciało przystosowało się do wysokiej temperatury kamieni. Później, gdy ciało już odpowiednio przyswoi serwowaną mu temperaturę, masażysta zaczyna właściwy masaż gorącymi kamieniami. Najczęściej trwa on od 60 do 90 minut. Po zakończeniu masażu kamienie należy najpierw opłukać w zimnej wodzie, a następnie umyć w ciepłej z dodatkiem mydła i zdezynfekować środkiem antybakteryjnym. By nie utraciły swoich właściwości, po każdym zabiegu trzeba je umieścić na 20 minut w wodzie z dodatkiem soli morskiej. Na koniec kamienie powinny zostać natłuszczone, np. oliwą z oliwek.

Korzyści z masażu gorącymi kamieniami

Masaż przede wszystkim wpływa kojąca na układ nerwowy, łagodząc przy tym objawy stresu. Ułatwia również funkcjonowanie układowi krwionośnemu i limfatycznemu, poprzez odpowiedni odpływ krwi żylnej, zmniejszając opór w tętnicach, co skutecznie ułatwia pracę serca. Dodatkowo, masaż gorącymi kamieniami doskonale regeneruje organizm po wysiłku, oddziałując na układ mięśniowy. Warto również wspomnieć o dobroczynnym wpływie na skórę, która staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, co powoduje jej odpowiednie odżywienie. Masaż gorącymi kamieniami przyspiesza również metabolizm całego organizmu.

Podsumowanie

Masaż gorącymi kamieniami był stosowany już w starożytnych Chinach. Zabiegi tego typu wykonywali także hawajscy szamani, używając przy tym skał wulkanicznych. Masaż z wykorzystaniem kamieni ma zdrowotny wpływ na wiele grup narządów wewnętrznych, a także na samopoczucie osoby masowanej. Więcej informacji uzyskasz na stronie naszego salonu od.NOVA z Poznania.

 

PODZIEL SIĘ: