Pielęgnacja cery mieszanej

Sucha po bokach i ze skłonnością do przetłuszczeń w środkowej partii twarzy? To zdecydowanie cechy, cery mieszanej wymagającej odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Przyczyną takich problemów jest zaburzona gospodarka hydrolipidowa, a także nierównomierna aktywność gruczołów łojowych.

Zazwyczaj problem skóry mieszanej dotyczy twarzy, może się jednak zdarzyć się, że także niektóre partie ciała przejawiają skłonności do nadmiernego przesuszania lub przetłuszczania. Wówczas konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które pozwolą wyeliminować ten problem.

Zdaniem kosmetyczek oraz lekarzy dermatologów, wskazane jest stosowanie kosmetyków nawilżających i odżywczych do pielęgnacji całego ciała. Jeżeli któreś partie są przesuszone i wrażliwe, konieczne jest zastosowanie preparatów ochronnych i regenerujących. Zwykle dolegliwości wynikające z przesuszania skóry, pojawiają się zimą, gdy dużo czasu spędzamy na powietrzu lub w mocno ogrzewanych pomieszczeniach.

Osoby mające cerę mieszaną, powinny obserwować reakcje skóry na poszczególne kosmetyki. Nierzadko zdarza się, że po kilku miesiącach stosowania jednego kremu lub balsamu, nasza skóra przestaje go tolerować i wymagana jest zmiana. Ponadto, zbyt długo stosowane preparaty przestają dawać jakiekolwiek pozytywne efekty, dlatego też warto co pewien czas wymieniać je na inne o podobnych właściwościach.  Konieczne jest także stosowanie kosmetyków z linii do skóry mieszanej, ponieważ tylko one mają odpowiednio skomponowane składniki, wywierające pozytywny wpływ na kondycję całego ciała.

PODZIEL SIĘ: