Jak wybrać odpowiedni podkład

odpowiedni-podklad

Idealnie dobrany podkład zapewni nam piękny wygląd. Dobór odcienia i rodzaju kosmetyku jest bardzo istotny. Jak wybrać odpowiedni podkład?

Idealny makijaż jest wizytówką kobiety. Dobrze dobrany podkład zakryje wszelkie niedoskonałości naszej skóry oraz sprawi, że będzie ona wyglądała promiennie. Z użyciem takiego podkładu makijaż stanie się czystą przyjemnością, podkreślając naszą atrakcyjność.

Różne rodzaje skóry

Wszystko zależy od naszego rodzaju skóry. Sklepy kosmetyczne oferują mnóstwo podkładów różnego rodzaju. Osoby cechujące się suchą skórą powinny dobrać taki kosmetyk, który dobrze ją nawilży. Ważne, aby nie podkreślał on suchych skórek. W walce z błyszczeniem pomogą podkłady matujące oraz mineralne, które dodatkowo poprawią wygląd naszej cery. Uważajmy na to, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości kosmetyku. Mniejsza ilość będzie wyglądała na twarzy korzystniej. Szary odcień i zmęczoną cerę rozpromienią kosmetyki z rozświetlającymi drobinkami. Antybakteryjne podkłady sprawdzą się u osób z problemami skórnymi. Na cerę naczyniową pomogą zaś dobrze kryjące produkty, które skutecznie zatuszują naczynka.

Dopasowując idealny podkład sprawdźmy różne odcienie, tak aby jak najlepiej dobrać go do koloru skóry. Temperaturę kosmetyku sprawdzamy na nadgarstku, należy wykonać to w świetle dziennym. Dzięki temu rozpoznamy swój kolor odcienia, który będzie pasował do naszego typu urody. Ciepłe odcienie z żółtymi pigmentami sprawdzą się u chłodniejszych typów urody. Chłodne, z nutą różu zaś będą odpowiednie dla pań o cieplejszej urodzie. Naturalne, beżowe odcienie doskonałe będą dla pozostałych typów.

Właściwy dobór podkładu

Aby przekonać się jaki podkład będzie wyglądał perfekcyjnie musimy nałożyć go na linię żuchwy. Jeśli produkt stapia się ze skórą to znaczy, że jego odcień pasuje do naszej cery. Podkład nie może odcinać się od twarzy. Zbyt ciemny bądź jasny może podkreślić mankamenty urody.

Idealny podkład poprawi nasz wygląd, wyrówna koloryt skóry i zapewni komfort. Z odpowiednim kosmetykiem pożądany efekt utrzyma się dłużej a my będziemy cieszyć się pięknym makijażem.

PODZIEL SIĘ: