Jak wyglądają badania stóp?

badania stóp
rune enstad z Unsplash

Nasze nogi bywają bardzo kapryśne, zwłaszcza jeśli cierpimy na różnego rodzaju schorzenia, wtedy możemy odczuwać dyskomfort, szczególnie przy zmieniającej się pogodzie. Na pewno nie łatwo nam wytrzymać w takich warunkach, zwłaszcza jeśli schorzenia utrudniają nam codzienne życie. W takiej sytuacji mamy wiele dodatkowych rozwiązań, z których możemy skorzystać, ale często lekceważymy ból, ponieważ przechodzi i nogi przez jakiś czas znowu funkcjonują normalnie.

Lekko nie będzie

 Warto jednak pamiętać, że każdy kolejny atak bólu jest coraz silniejszy, a w późniejszej fazie rozwoju schorzenia środki farmakologiczne już nie działają, a ból sam nie zanika. Bardzo często popełniamy ten błąd, że nic nie robimy z tym, aby wyleczyć schorzenie. Do lekarza udajemy się zazwyczaj wtedy, gdy choroba jest już w bardziej zaawansowanym stadium, lub po prostu wtedy, gdy deformacja stopy, nie pozwala nam założyć obuwia. Nawet jeśli uda nam się włożyć buty to i tak będziemy odczuwać przeszywający ból. W ten sposób daleko nie zajdziemy, a powrót do domu będzie jeszcze większym problemem. Po co więc męczyć się z bólem, skoro lekarz jest w stanie nam tutaj pomóc. Oczywiście dla każdego pacjenta lekarz dobierze inną metodę leczenia, ale to akurat nie dziwi, zwłaszcza że różne schorzenia należy leczyć zgodnie z tym, co faktycznie nam pomoże. Nie bójmy się lekarza, dzisiaj prawdziwi specjaliści zalecają nam skorzystanie z usług wkładki ortopedyczne Warszawa. Zanim jednak uda nam się to zrobić, musimy pamiętać o badaniu stóp. To właśnie najlepszy sposób diagnostyki, który pomoże nam lepiej poznać historię naszej choroby. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas poważna i szczera rozmowa z naszym lekarzem. Musi on w końcu przeprowadzić z nami dokładny wywiad, aby poznać dokładnie problem naszych stóp. Dopiero w późniejszej kolejności nastąpi diagnoza. Lekarz oprócz tego może zlecić szereg innych badan, zwłaszcza jeśli nasze nogi mu się nie podobają. Wiele osób choruje na skomplikowane schorzenia i tutaj nie zawsze jedna diagnoza, jest od razu rozwiązaniem naszych problemów. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że na wszystko potrzebujemy czasu, także na pełne wyleczenie. Aby lekarz mógł określić miejsca, gdzie stopa się podpiera, zleci nam wykonanie plantografu.

Wykrywanie błędów

 Cała diagnostyka polega na wykonaniu odbicia stopy w tuszu, wtedy też doktor może o wiele trafniej określić miejsca, gdzie występuje przeciążenie stopy. W ten sposób wszystkie nieprawidłowości zostają automatycznie naniesione już na wkładkę ortopedyczną, dzięki czemu całość działa jak duży amortyzator. Redukujemy w ten sposób wstrząsy i inne drgania stopy, to tylko pomaga w szybszym leczeniu schorzenia, nawet w bardzo zaawansowanych przypadkach. Potem pozostaną nam już tylko konkretne badania pozwalające sprawdzić dynamikę naszej stopy bezpośrednio w ruchu. Wtedy również można określić, w których punktach stopy następują przeciążenia i skutecznie je wyeliminować. Pamiętajmy, że wkładki ortopedyczne Warszawa leczą nasze zdrowie i pozwalają na normalne chodzenie.

PODZIEL SIĘ: