Jak znaleźć swój styl?

Jak znaleźć swój styl

Własny styl pozwala wyrazić swoją osobowość, podkreślić indywidualność i wyeksponować atuty swojej sylwetki. Niestety, wiele kobiet kopiuje trendy modowe, nie zastanawiając się, które z nich pozostają kompatybilne z ich ja czy budową ciała. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak znaleźć swój styl.

Przyjrzyj się swojej szafie

Każda z nas ma w szafie rzeczy, które często nosi, takie, które ubiera okazjonalnie i takie, które tylko w niej zalegają. Podziel swoje ubrania na te trzy kategorie, a następnie przyjrzyj się temu, co łączy ubrania, które nosisz najczęściej. Czy są one utrzymane w wygodnym stylu sportowym? A może nosisz ubrania w neutralnych kolorach, ponieważ jest ci najłatwiej je wystylizować? Po jakie kroje sięgasz najczęściej? Może najlepiej czujesz się w dopasowanych ubraniach, a te nieco luźniejsze nosisz zdecydowanie rzadziej? To pozwoli ci odkryć swoje preferencje modowe.

Przeglądaj profile modowe na Instagramie

Warto przyjrzeć się temu, jak ubierają się inne kobiety, w tym te, które lansują trendy. Oczywiście, nie wszystkie ich stylizacje przypadną ci do gustu. Zapisuj jednak w pamięci telefonu te, które pozostają kompatybilne z twoją osobowością. Możesz robić screeny co ciekawszych outfitów, zapisywać linki w jakimś pliku etc.

Pójdź do sklepu i zmierz to, co cię interesuje

Jeśli już wiesz, co spodobało ci się na Instagramie, pora wyruszyć do centrum handlowego. Odszukaj rzeczy, które miały na sobie instagramerki. To nie musi być dokładnie ta kurtka czy spodnie. Chodzi o ich fason i charakter. Jak tylko znajdziesz coś podobnego i skompletujesz całą stylizację z Instagrama, pójdź do przymierzalni i sprawdź, jak na tobie leży ten zestaw. Może jeansy typu rurki nie są najlepsze dla twojej sylwetki i dobrze byłoby je zastąpić takimi o prostych nogawkach? Eksperymentuj i sprawdzaj, które z rzeczy dobrze na tobie leżą. Musisz sobie też odpowiedzieć na pytanie, w czym czujesz się naprawdę komfortowo. To, że coś pasuje do twojej sylwetki, to tylko połowa sukcesu. Jeśli czujesz się w tym bardziej przebrana niż ubrana, to i tak nie będziesz tego zbyt chętnie nosić.

Kup to, w czym czujesz się najlepiej i sprzedaj to, czego nie nosisz

Jeśli już wiesz, jakie rzeczy się u ciebie sprawdziły i których brakuje w twojej szafie, kup je. Aby zyskać środki na zakupy, możesz sprzedać ubrania, które zalegają w twojej szafie, bo z jakiegoś powodu ich nie nosisz. Znajdziesz dla nich nowy dom, dasz im drugie życie, a sama odzyskasz chociaż część pieniędzy, które w nie zainwestowałaś. Środki te można przeznaczyć na zakup modnych dodatków, bazy twojej garderoby lub czegoś szalonego, co dobrze współgra z twoją osobowością.

PODZIEL SIĘ: