Modne kolory na jesień

Wybierając farbę do włosów, weź pod uwagę ich obecny kolor i odcień swojej karnacji. Przy farbowaniu warto stosować się do zaleceń producenta farby, wtedy efekt będzie udany. Wybierz idealny odcień dla siebie.

Blondy – beże i cynamon
Na czasie są ciepłe odcienie, miodowe, cynamonowe, orzechowe oraz złocisto bursztynowe. Chłodne wcale nie są odsunięte na bok, także królują w modzie. Jasne blondy, piaskowe, beżowe oraz popielate.
W domu – możesz zmienić kolor o 2 tony, masz także dwie możliwości rozjaśnić bądź przyciemnić blond włosy.
W salonie – pragniesz z szatynki zamienić się w blondynkę? Najlepiej taką koloryzację powierz specjaliście. Sama mogłabyś je zniszczyć.
Rada fryzjera – blondy wychodzą dobrze na włosach nawilżonych. Dlatego miesiąc przed farbowaniem stosuj maskę regenerującą, by je odżywić i wzmocnić.

Rudości – miedź, miód, złoto
Super trendowe odcienie to to miedź truskawkowa, złocisty Tycjan, miodowe rudości, czerwienie, a także miedź złamana brązem.
W domu – spokojnie możesz pofarbować włosy blond i ciemny blond, a także przyciemnić o dwa tony rude włosy.
W salonie – ciemne włosy raczej poddaj koloryzacji przez fryzjera, ponieważ musi on pozbyć się ciemnego pigmentu.
Rada fryzjera – paniom o cerze piegowatej pasować będzie każdy odcień rudości. Miedź złamana brązem odmłodzi dojrzałą twarz. Uwaga na mahoń, bowiem podkreśla on zaczerwienioną cerę.

Brązy – kasztan i czekolada
Te barwy ciągle są ponadczasowe, dlatego wciąż są modne w każdym sezonie. Jasne brązy zawsze się udają. Jeśli chcesz odświeżyć aktualny kolor, wybierz ton jaśniejszy od niego.
W domu – na brąz możesz ufarbować każdy kolor włosów. Taka zmiana wymaga odwagi. By efekt był naturalny przyciemniaj kosmyki o 2-3 tony, kup farbę o ton jaśniejszą niż masz swój kolor. Nie przedłużaj czasu trzymania farby na włosach.
W salonie – jeśli masz siwe włosy, warto poddać je koloryzacji specjaliście. Uzyskanie jednolitego koloru wymaga wprawy.
Rada fryzjera – mitem jest że ciemny kolor, nie jest dla dojrzałych kobiet. Jeśli panie nie maja cieni pod oczami, w nasyconym brązie i z domieszką czerni będzie im do twarzy. Czekoladowe brązy nie są dobre jeśli mamy ostre rysy twarzy, bo je uwydatniają.

PODZIEL SIĘ: