Dlaczego warto stawiać mężczyźnie granice?

Dlaczego warto stawiać mężczyźnie granice

Kobiety często mają problem ze stawianiem mężczyźnie jasnych granic. W rezultacie często facetowi uchodzi na sucho podłe zachowanie. Mało tego, on uczy się, że może ci okazywać brak szacunku.  Skoro się na to zgadzasz, nigdy nie zwrócisz mu uwagi i nie egzekwujesz określonych zasad, to takie chamskie zachowanie staje się dla niego po prostu wygodne. Dlaczego warto stawiać mężczyźnie granice?

Uczysz go szacunku do siebie

Stawiając mężczyźnie jasne granice i pokazując, jakich zachowań nie zamierzasz akceptować, uczysz go szacunku do siebie. Nie jedź do niego, gdy zaproponuje spotkanie na ostatnią chwilę. Nie odbieraj od niego telefonu, jeśli dzwoni późno. Nie odpisuj mu na wiadomości, skoro on ostatnio też nie raczył ci odpisać. Jeśli on chce, żebyś ubrała się w określony sposób, wyjdź z domu w tym, co lubisz, a nie w tym, co on chce na tobie widzieć.  W ten sposób uczysz go szacunku do siebie.

Masz szanse go wychować

Tylko stawiając jasne granice, masz szanse wychować swojego partnera. W przeciwnym wypadku on dalej będzie zachowywał się tragicznie, oglądał za innymi kobietami w twoim towarzystwie, pisał z kolegami na Messengerze podczas waszej randki. Gdy jakieś jego zachowanie ci się nie podoba, np. naciska na seks, choć mu odmówiłaś, ciągle wisi na telefonie, bezczelnie gapi się na inne kobiety, po prostu wstań i wyjdź.

On zaczyna w tobie widzieć partnerkę

Im ostrzejsza i bardziej bezkompromisowa jesteś, tym bardziej on zaczyna widzieć w tobie wartościową kobietę, kandydatkę na stałą partnerkę. Jeśli chcesz być z tym facetem, musisz zaryzykować, że go stracisz, wytyczając mu jasne granice, czasem olewając i wychodząc do domu lub odmawiając mu spotkania.

On zaczyna się starać, gdy jesteś dla niego surowa

Paradoksalnie facet zaczyna się starać, uruchamia się w nim wojownik, gdy go olewasz i jesteś dla niego bardzo surowa, gdy narusza twoje granice. Musisz mu pokazać, że nie zgadzasz się na pewne rzeczy i nigdy nie będziesz ich tolerować. On albo się dostosuje, albo znajdziesz sobie lepszy model.

Nie  musisz męczyć się z toksykiem

Wiesz, dlaczego taka postawa jest bardzo dobra? Bo jeśli będziesz dla niego surowa i naprawdę gotowa, by go zostawić, gdy nie spełnia twoich oczekiwań, pozbędziesz się wszystkich toksyków z okolicy już na wstępie.

Nie bój się samotności

Wiesz, że masz większe szanse na znalezienie faceta niż on na znalezienie kobiety? Wynika to z bardzo prostej rzeczy. Faceci, którzy nie potrafią się zachowywać, przez większość kobiet są odrzucani już na wstępie.  Poza tym przeciętny facet wygląda dużo gorzej niż przeciętna kobieta. Nasz kraj jest pełny pięknych kobiet i otyłych mężczyzn, którzy są zaniedbani. Otyły, zaniedbany facet  z przerośniętym ego, który nie szanuje kobiet, ma marne szanse na znalezienie partnerki innej niż desperatka.

PODZIEL SIĘ: