Problem przetłuszczających się włosów

Problem przetłuszczających się włosów
vitaly nikolenko z Unsplash

Przetłuszczające się włosy, to problem wielu osób. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, jednak w każdym przypadku, możliwa jest skuteczna walka z nieestetycznym wyglądem naszej fryzury. Ważna jest właściwa pielęgnacja.

Mówiąc o problemie przetłuszczających się włosów, warto podkreślić fakt, że to nie włosy, lecz skóra głowy przejawia skłonności do łojotoku. Może to być efekt predyspozycji organizmu, uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych, nieprawidłowej higieny, a nawet złej diety. Nie wszystkie przyczyny można wyeliminować, jednak zawsze można skutecznie poradzić sobie z efektami ich działania.

Najczęściej włosy ze skłonnością do przetłuszczania, charakteryzują się problemem przesuszonych końcówek. Mamy więc utrudnione zadanie w zakresie odpowiedniej pielęgnacji włosów. Ważne jest zapewnienie odpowiedniego nawilżania zniszczonym końcówkom, jednak równocześnie konieczne jest zastosowanie lekkich szamponów i odżywek, które zarówno regulują wydzielanie sebum jak i mają właściwości antybakteryjne.

Ponieważ maseczki do włosów mogą działać obciążająco, nie należy nakładać ich od samej nasady włosów, a także unikać tych, które nie wymagają spłukiwania. Na naszym rynku dostępne są od dawna, specjalistyczne preparaty do pielęgnacji włosów ze skłonnością do przetłuszczania, które pozwalają zmniejszyć problem zbyt szybkiego wydzielania łoju. Warto również sięgnąć, po stare receptury na domowe płukanki, które przetestowały już nasze babcie.

Jedynym sposobem na skuteczną walkę z przetłuszczającymi włosami, jest regularne ich mycie. Kiedy przez dłuższy czas nie oczyszczamy skóry głowy, może dość do powstania tłustej warstwy osłabiającej struktury włosów, a także do podrażnień lub stanów zapalnych. W takiej sytuacji nie tylko włosy wypadają, ale i mają znacznie większe problemy z odrastaniem.

PODZIEL SIĘ: