Ciuchy odpowiednie do wieku

Wiele ostatnio mówi się o kulcie młodości, o tym, że szczupłe, jędrne ciało można mieć do końca życia, że wszystko zależy od tego, jak będziemy o siebie dbać. Niestety – często pragnienie zatrzymania młodości sprawia, że niekoniecznie inwestujemy w odpowiednią dietę czy pielęgnację. Zamiast zdrowego odżywiania, regularnego ruchu czy stosowania kosmetyków odżywiających skórę – wybieramy mocny makijaż oraz rzekomo „odmładzające” ubrania. Nie jest to najlepszy wybór. Trzeba zrozumieć bowiem, że z wiekiem ciało kobiety (jak i jej twarz) ulegają przemianom. Nie można im do końca zapobiec, ale można je złagodzić – właśnie dzięki prowadzeniu zdrowego stylu życia.
Tymczasem tak zwane „odmładzanie ubiorem” nigdy nie kończy się dobrze. Ubranie powinno podkreślać nasze atuty, sylwetkę, ale też być dopasowane do wieku. Nie chodzi jednak o to, by z osiągnięciem pewnego pułapu całkowicie rezygnować z pewnych trendów (np. minispódniczek czy żywych kolorów). Ważne, aby rozsądnie dobierać je do figury oraz do okazji. Dopasowanie ubrań do wieku dotyczy nie tylko starszych pań czy kobiet w średnim wieku.
Ubieranie się stosownie do wieku oznacza przede wszystkim, że nasz styl ewoluuje wraz z nami. Aktualne trendy owszem, mogą mieć na te zmiany wpływ, jednak nie powinny być głównym wyznacznikiem. Oczywiście istnieją również pewne ogólne zasady. Na przykład nastolatki „przebrane” w garsonkę, z groteskowo obfitym makijażem nie będą wyglądać dobrze. Podobnie kobiety po trzydziestce w dżinsach biodrówkach i kusej koszulce z frędzlami. W okresie okołomenopauzalnym ekstrawagancja w ubiorze powinna się przejawiać inaczej niż kiedy jest się studentką pierwszego roku. Nie oznacza to jednak ,że z wiekiem kobieta musi popaść w rutynę, unikać tego co oryginalne. Powinna jednak sposób ekspresji siebie przez ubiór gruntowniej przemyśleć. Odsłanianie ciała nie musi być w starszym wieku (powyżej 50, 60 lat) traktowane jak tabu, za każdym razem warto jednak przeanalizować swoje mankamenty i atuty. Istotnym elementem zaczyna być również wygoda, która wcale nie musi oznaczać wyciągniętych workowatych ubrań.
Niezależnie od wieku, warto zadbać, aby do stroju dobrać interesujące dodatki oraz regularnie odwiedzać fryzjera aby nadał naszym włosom twarzowy kształt

PODZIEL SIĘ: