10 rad na problemy z włosami

zniszczone włosy

zniszczone włosyPrawie każda z nas ma wątpliwości co do pielęgnacji, stylizacji czy farbowania. Fryzjerzy zdradzają kilka sprawdzonych metod, żeby włosy zawsze wyglądały pięknie i zdrowe.

 

1.Układanie włosów którym brak objętości

Suszymy włosy z głową pochyloną na dół, aby dodać im trochę skrętu. Pamiętajmy o tym aby suszyć je tylko zimnym powietrzem. Następnie nakładamy nie wielką ilość pianki, dodającej objętości i podnoszącej włosy u nasady. Następnie dzielimy włosy na pasma i nawijamy na średniej wielkości wałki. Dwa wałki obok siebie, jeden nad nim jeden pod nim. To ułożenie jest ważne, dzięki tej technice unikniemy prześwitów. Dokładnie w taki sam sposób możemy układać pasma na szczotce.

 

2.Zmiana koloru

Najprostszym sposobem na pozbycie się źle dobranego koloru, jest częste mycie włosów ciepła wodą z szamponem oczyszczającym, który kupimy w każdym salonie fryzjerskim. Można użyć także szamponu przeciw łupieżowego, oraz płukanka z wywaru z rumianku przyśpieszy zmywalność koloru. Jeżeli nie mamy na to czasu, bądź zależy nam na czasie to można wybrać się do fryzjera i zrobić, tak zwany demakijaż włosów. Zabieg ten wykonuje się produktem do dekoloryzacji w połączeniu z przegotowaną wodą. To pozwala pozbyć się nadmiernej ilości pigmentu z włosów, robienie pasemek w momencie gdy kolor nam się nie podoba to ostateczność. Częste stosowanie bardzo niszczy włosy.

 

zdrowe włosy3.Młodsze pasma po pięćdziesiątce

Włosy po menopauzie zmieniają się. Niestety stają się słabsze, bardziej suche i delikatne. Żeby ładnie i zdrowo wyglądały, wymagają specjalnych preparatów. Najlepiej takich które mają w swojej nazwie „age”, mają one na celu wzmocnić włosy i odbudować. Chronią również przed promieniami UV. W taki sposób pielęgnowane pasma stają się elastyczne, gładsze, gęstsze, a więc odzyskują cechy młodych włosów.

 

4.Domowa maska wzmacniająca

Prosta i skuteczna maska wzmacniająca. Jajko z oliwą z oliwek- jest potwierdzona przez dermatologów. Wystarczy jedno jajko o szklanka oliwy, ubić składniki na majonez. Maskę nakładamy na włosy i skórę głowy 1- 2 razy w tygodniu na 20 minut, następnie zmywamy i myjemy głowę szamponem. Witaminy zawarte w tej maseczce świetnie wzmacniają cebulki i włosy.

 

5.Fryzura dla rzadkich włosów

Rzadkie ale grube włosy możemy łagodnie koloryzować i trwale nakręcić, co będzie dawało efekt gęstości. Natomiast gdy nasze włosy są cienki i rzadkie , trzeba je traktować bardzo delikatnie. Nie sprzyja im częsta koloryzacja ani zbyt duża stylizacja. Idealnie sprawdzi się krótka fryzura z jasnym brązowym kolorem. Sprawi ona że prześwity będą mniej widoczne.

 

6.Sposób na zniszczone końcówki

Wcale nie trzeba obcinać włosów. Lepszym sposobem jest stosowanie często i niesłusznie pomijanego przy pielęgnacji serum. Wygładza i chroni osłabione włosy przed uszkodzeniami. Potrafi się zmienić w tymczasowy klej, scalając rozdwojone już końce. Dzięki temu rozdwojenie nie wędruje w górę. Serum nakładamy na same końcówki włosów 1- 2 razy w tygodniu na około 10 minut. Można je kupić w salonie kosmetycznym lub w drogerii.

 

7.Jak dbać o przetłuszczającą się skórę głowy

To problem który dotyka coraz więcej kobiet, poprzez stres i zanieczyszczone powietrze. Gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować. Wystarczy zwykły szampon do częstego mycia głowy. Nie masujemy włosów zbyt intensywnie, a suszymy tylko zimnym nawiewem. Jeśli mimo przestrzegania tych zasad włosy nadal się przetłuszczają, należy wybrać się do dermatologa.

 

8.Śiwe włosy ładne bez farbowania

Zaakceptowanie siwych włosów jest wygodniejsze niż ciągłe je farbowanie. Jeśli tak to można uszlachetnić ich kolor. Bardzo dobrym sposobem są srebrne szampony i płukanki. Jeśli chcemy, ufarbować siwe włosy to stosujemy farby o odcieniu jaśniejszym niż miał nasz naturalny kolor, sprawi to że siwe odrosty staną się mniej widoczne.

 

9.Sposób na niesforne pasma

Puszące się pasma można wygładzić spryskując dłonie lakierem i przesuwając nimi po całej długości włosów. Z kolei delikatne spryskanie rozczesanych włosów przed ich upinaniem sprawi, że ich uczesanie będzie trwalsze, a pojedyncze kosmyki nie będą się  z niego wymykać.

 

10.Wygładzamy „siano”

Żeby włosy się nie elektryzowały, suszymy je letnim powietrzem używając suszarki z funkcja jonizacji powietrza. Stosować lakiery i pianki pomogą zdyscyplinować fryzurę. Pamiętajmy aby przed wyjściem dokładnie wysuszyć włosy, koniecznie przeczesując je płaską szczotką.

PODZIEL SIĘ: