Siła ciała i sprawność mózgu w łyżeczce tranu. Jak je wspomagać podczas wiosennego przesilenia?

Siła ciała i sprawność mózgu w łyżeczce tranu
caroline attwood z Unsplash

Pośpiech to znak naszych czasów – towarzyszy nam od rana do wieczora, przez wszystkie pory roku, wywierając znaczący wpływ na nasze samopoczucie i kondycję. Jego skutki są najbardziej odczuwalne właśnie teraz – w czasie przesilenia wiosennego. To najlepszy moment, by zwolnić i więcej czasu poświęcić zdrowiu. A co jeśli dłuższy odpoczynek jest niemożliwy, bo nasz harmonogram nam na to nie pozwala? Mamy na to sposób!

W marcu i kwietniu, gdy regenerujemy się po zimie, zastrzyk zdrowia i energii jest niezbędny. Organizm ma coraz mniej siły, marzymy tylko o tym, aby położyć się spać lub przynajmniej wypocząć z książką pod kocem. Musimy uzupełnić niedobory różnych substancji odżywczych, które utraciliśmy zimą. W tym momencie z pomocą przychodzi suplementacja, ważne jest jednak, aby była ona przemyślana. Jeśli siła, to witamina D3, jeśli sprawny mózg, to oczywiście kwasy omega-3. Wychodząc naprzeciw tym szczególnym potrzebom Möller’s – ekspert w dziedzinie kwasów omega-3 – stworzył Möller’s GOLD, stanowiący unikalne na polskim rynku połączenie wysokiej jakości tranu z dorsza bogatego w kwasy omega-3 DHA i EPA z wysoką dawką witaminy D3, zamknięte w zaledwie 5 ml preparatu.

O zbawiennym działaniu witaminy D3 mówi się coraz częściej. Jest ona niezbędna nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Niedobory witamin D3 w polskim społeczeństwie sięgają ponad 90%. Na naszej szerokości geograficznej
i przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza, właściwa produkcja witaminy D3 w skórze jest praktycznie niemożliwa.

Czemu właściwie witaminę D3 nazywa się „esencją życia”? Na to pytanie odpowiada Mariusz Grzybowski, Kierownik Działu do Spraw Kontaktów ze Środowiskiem Medycznym z Orkla Care:

Witamina D3 bierze udział w produkcji blisko 3000 białek we wszystkich tkankach, a więc jej wpływ na ogólny stan zdrowia jest olbrzymi i wieloetapowy. To nie tylko zapobieganie krzywicy u dzieci i osteoporozie u dorosłych, jak sądzono do niedawna. Świat wciąż odkrywa nowe znaczenia i funkcje witaminy D3, ale już dziś wiadomo, że odgrywa ona rolę nie do przecenienia – przede wszystkim zmniejsza ryzyko śmiertelności z wielu przyczyn.

Möller’s GOLD zapewnia aż 2000 IU tej witaminy w 5ml, co stanowi rekomendowaną dzienną dawkę dla osoby dorosłej – rozwiązuje zatem problem niedoboru witaminy D3.

To nie wszystko. W łyżce produktu kryje się także bardzo wysokie stężenie kwasów omega 3 – aż 1200 mg. O tym, jak wielkie znaczenie mają one dla naszego organizmu, najlepiej opowie dietetyk, Aneta Łańcuchowska:

Kwasy omega-3 nie tylko kształtują mózg już na etapie życia płodowego, ale również okazują się kluczowe zarówno dla budowy komórek mózgowych, jak i usprawnienia przepływu bodźców nerwowych. Starzenie się mózgu, nierozerwalnie związane z problemami z pamięcią, może być skutecznie zahamowane właśnie dzięki odpowiednio bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 diecie lub prawidłowej suplementacji tego składnika. Myśl szybko i logicznie – nie zapominaj o kwasach omega-3!

Wydaje się, że korzyści jest sporo? To bynajmniej nie wszystko, ekspertka-dietetyk bez chwili wahania wylicza je dalej:

Jeżeli w parze z naszą kondycją, zawsze idzie mocne serce i prawidłowo funkcjonujący układ krwionośny, to zadbanie o te obszary naszego ciała, nie wymaga dalszych rekomendacji. Jeżeli energia i siła na co dzień to coś, co kochasz, to pokochaj swoje serce posiłkując je kwasami omega-3, które nie tylko ochronią przed powstawaniem zakrzepów i zatorów, zaburzeniami rytmu serca, ale również wpłyną na prawidłowy poziom krzepliwości krwi, skutecznie chroniąc przed procesami miażdżycowymi.

Mollers GoldPo Möller’s GOLD warto sięgać nie tylko w okresie przesilenia wiosennego, lecz przez cały rok. Jest to produkt unikatowy – optymalny i kompletny. Zawiera dzienną rekomendowaną dawkę witaminy D3, równą 2000 IU oraz bardzo wysoką dawkę drogocennych i niezbędnych kwasów omega-3 (DHA i EPA) – 1200 mg.

O MÖLLER’S

Marka Möller’s została stworzona przez norweskiego farmaceutę Petera Möllera w 1854 roku. 164 lata doświadczenia w dostarczaniu najwyższej jakości tranów i produktów zawierających kwasy Omega-3, czyni ją ekspertem w tej dziedzinie. Oferuje szeroką gamę suplementów diety, dostosowanych
do potrzeb wszystkich członków rodziny. Produkty Möller’s pomagają wspierać odporność, układ nerwowy, wzrok oraz mózg. Dzięki nim, dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest dużo łatwiejsze. Więcej informacji: www.mollers.pl

Möller’s. Traning czyni mistrza.

Tekst zewnętrzny

PODZIEL SIĘ: