Elegancka babcia

Granica starości coraz bardziej się przesuwa. Dłuższe życie oraz towarzysząca mu długoletnia aktywność zawodowa, a także późniejsze macierzyństwo sprawiają, że obraz kobiety dojrzałej wyewoluował.
Babcia jest już nie tylko piekącą ciasto starszą panią w koku, która rozpieszcza wnuki, a w przerwach między gotowaniem, a sprzątaniem, spotyka się z przyjaciółkami na ploteczki i chodzi do kościoła.
Współczesne babcie uświadamiają sobie swoją nową, dojrzałą kobiecość i również szukają sposobów, by ją wyrazić. Stąd – wzrasta zainteresowanie pań po 70 modą i urodą. Również projektanci zaczynają je zauważać – angażując starsze modelki w kampanie – nie tylko kremów przeciwzmarszczkowych, ale i perfum, kosmetyków do makijażu czy ubrań. „Babcie” częściej niż kiedyś kupują sobie nowe ubrania. Linie dla pań dojrzałych dostępne są w większości sieciówek – adaptując najnowsze trendy do nieco zmienionej wiekiem sylwetki.
Oczywiście ważnym czynnikiem przy wyborze ubrań w starszym wieku pozostaje wygoda. Tym niemniej – wiek przestaje być ograniczeniem jeśli chodzi o sposób ubierania się (częściej jest nim figura).
Elegancja w wydaniu dojrzałym polega zatem na takim sposobie ubierania, który będzie czerpał z trendów tak aktualnych, jak i ponadczasowych. Ważne jest wybieranie dobrze skrojonych elementów garderoby, wykonanych z materiałów dobrej jakości. Nic tak nie psuje wrażenia „stylowości” jak spódnica z poliestru na gumce, czy źle dopasowana bluzka z częściowo rozpinającymi się guzikami.
Dojrzałe kobiety na ogół nie podążają ślepo za aktualną modą, jednak poszukują ubrań szykownych a przy tym wygodnych. Doskonałym pomysłem jest wybieranie fasonów prostych, acz o zdecydowanych kolorach, oraz dobór interesującej biżuterii i dodatków.

PODZIEL SIĘ: