Jak dbać o włosy po farbowaniu?

W dzisiejszych czasach, coraz więcej kobiet decyduje się na zmianę naturalnego koloru włosów. Chęć zmiany wizerunku, zapewnienia młodszego wyglądu, czy chociażby nawet potrzeba ożywienia naturalnej barwy, to najczęstsze powody koloryzacji włosów. Należy jednak pamiętać, że włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji i troski.

O włosy należy zadbać już na etapie koloryzacji. Źle przeprowadzone farbowanie, może nie tylko przynieść odwrotne do zamierzonych efekty, ale i mocno naruszyć strukturę włosa. Profesjonalne farbowanie wymaga wprawy i postępowania zgodnie z treścią ulotki dołączonej do wybranego produktu. Warto również sięgać po farby z tzw. górnej półki, które nie tylko zapewniają doskonały kolor, ale i optymalnie chronią kosmyki przed negatywnymi skutkami zmiany koloru.
Już po ufarbowaniu włosów, należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich maseczek i odżywek do włosów farbowanych. Nie brakuje ich na sklepowych półkach, a także w specjalistycznych sklepach dla fryzjerów. Również specjalne przygotowane do tego szampony, pozwalają zregenerować włos, a także chronią kolor przed zbyt szybkim blaknięciem.

Wybierając nowoczesne produkty wiodących i sprawdzonych marek, zarówno do koloryzacji jak również do pielęgnacji włosów farbowanych, zapewniamy sobie doskonały wygląd, nawet po kilku tygodniach od farbowania. Również nasze włosy będą nam wdzięczne, za odpowiednią pielęgnację i ochronę na każdym etapie zmiany naszego wizerunku. Warto o tym pamiętać, szczególnie gdy często sięgamy po farbę do włosów lub nasze kosmyki są cienkie i delikatne.

PODZIEL SIĘ: