Jak wybrać właściwy rozmiar stanika?

wlasciwy-rozmiar-stanika

Odpowiednio dobrany rozmiar stanika nie tylko podkreśli piękno piersi, ale sprawi, że jego noszenie będzie komfortowe. Niestety większość kobiet nosi źle dobraną bieliznę, która może powodować nie tylko zły wygląd ale również złe samopoczucie. Za mała miseczka i zbyt szeroki obwód to najczęstsze z popełnianych błędów.

Brafitterka w akcji

Na ratunek przychodzi brafitterka, która jak nikt inny zna się na właściwym doborze dobranej bielizny, która będzie nam długo służyć.
Podstawą jest zmierzenie obwodu stanika. Absolutnie nie może być za luźny. To na nim powinien opierać się ciężar naszych piersi. Obwód mierzymy tuż pod piersiami. W tym celu musimy przyłożyć poziomo miarkę krawiecką do ciała, wypuścić powietrze z płuc i wynik zaokrąglić do pełnej piątki w dół – jeśli wyszło nam np. 82 to zaokrąglamy do 80. Może się więc zdarzyć, że będzie na nas pasował stanik z o wiele węższym odwodem niż przypuszczałyśmy.

Miseczki są dostępne w wielu rozmiarach, więc nie musimy się martwić, że nie znajdziemy dobrego rozmiaru. Ważne, aby piersi były na swoim miejscu, co sprawi, że będą miały ładny kształt a my będziemy zdrowsze. Aby zmierzyć jej rozmiar musimy ułożyć poziomo miarkę tak, aby przecinała piersi na wysokości brodawek. Odczytany wynik odszukujemy w tabeli rozmiarów. Pamiętajmy, że rozmiar w zależności od marek i danych modeli biustonoszy może się różnić, dlatego zawsze przymierzajmy staniki. Tylko wtedy będziemy miały pewność, że stanik leży właściwie.

Ułożenie ma znaczenie

Odpowiednie ułożenie biustu zależy również od założenia stanika. Przy jego wkładaniu warto pochylić się do przodu tak, aby piersi mogły ułożyć się w miseczkach. Nowy biustonosz zawsze zapinamy na ostatnią haftkę. Pozostałe posłużą nam, gdy stanik się nadciągnie. Fiszbiny powinny znajdować się tuż pod miseczkami. Ramiączka muszą lekko unosić piersi, nie wpijając się w skórę. Po założeniu stanika warto wykonać kilka skłonów czy podskoków. Jeśli podczas ich wykonywania zapięcie się przesunęło to znak, że stanik nie jest dobrze dobrany.

Kobiety często są zdziwione podczas doboru biustonosza. Odpowiednio dobrany stanik pięknie uwydatni biust i poprawi wygląd sylwetki. Nasza talia zostanie podkreślona, a my będziemy wyglądały o parę kilo szczuplej.

PODZIEL SIĘ: